Kurser - Slagelse - Korsør - Skælskør

Slagelse - Korsør - Skælskør

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Babyførstehjælp
    Start: 10.03.18
    lørdag 10:00
    Niels Chr. G. Schollert
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Bel Canto Koret
    Start: 10.01.18
    onsdag 19:15
    Stig Junge
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Fotokursus - fortsættere
    Start: 06.12.17
    onsdag 19:00
    Mie Marie Clausen
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Førstehjælp med hjertestarter - Lær at redde liv
    Start: 07.04.18
    lørdag 09:30
    Niels Chr. G. Schollert
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Gospelkor
    Start: 24.01.18
    onsdag 19:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Sønderup Kirke
  • @navn
     
    Landsbykoret
    Start: 16.01.18
    tirsdag 17:00
    Charlotte Nielsen
    Slagelse, Stillinge Skole
  • @navn
     
    Lungekoret
    Start: 09.01.18
    tirsdag 13:00
    Henning Vilén
    Korsør, Aktivitetscenter Teglværksparken
  • @navn
     
    Lær at tegne - let øvede
    Start: 25.01.18
    torsdag 10:00
    Susanne Thea
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Puls, styrke og stabilitet
    Start: 22.01.18
    mandag 18:10
    Charlotte Beicker
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Slagelsekoret
    Start: 04.01.18
    torsdag 19:00
    Bent Påske
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Tegning - Maling - Akvarel - øvede
    Start: 23.01.18
    tirsdag 10:00
    Susanne Thea
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Yoga
    Start: 22.01.18
    mandag 17:00
    Rikke Louise Knudsen
    Skælskør, Eggeslevmagle Skole
 

Er startet

  • @navn
     
    Basistræning for folk med dårligt hjerte
    onsdag 14:15
    Ellen Marie Clasen
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Basistræning for folk med KOL
    torsdag 13:30
    Fysioterapeut fra Fyshuset
    Korsør, FysHuset
  • @navn
     
    Basistræning for folk med osteoporose / knogleskørhed
    mandag 14:00
    Heidi K. Didriksen
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Bel Canto Koret
    onsdag 19:15
    Stig Junge
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Bevægelsestræning for mænd
    onsdag 08:30
    Nils Pico Andersen
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Bækkenbundstræning
    onsdag 09:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Bækkenbundstræning
    tirsdag 09:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Callanetics
    onsdag 10:40
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    El-guitar og akustisk guitar
    tirsdag 12:30
    Hans Jacob Christensen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Gospelkor
    onsdag 19:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Sønderup Kirke
  • @navn
     
    Harmonika - accordeon - klaver
    tirsdag 16:30
    Peter Thomsen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Hatha yoga for seniorer for begge køn 60+
    mandag 08:10
    Cristina Abkjer Tofft
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Hatha yoga for seniorer for begge køn 60+
    mandag 09:55
    Cristina Abkjer Tofft
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Hatha yoga for seniorer for begge køn 60+
    torsdag 09:55
    Cristina Abkjer Tofft
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Hatha yoga for seniorer for begge køn 60+
    torsdag 11:40
    Cristina Abkjer Tofft
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Klarinet / Saxofon
    onsdag 17:00
    Ingolf Olsson
    Korsør, Ingolf Olsson
  • @navn
     
    Klaver
    mandag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Klaver
    tirsdag 09:00
    Jette Hallig
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Knipling - let øvede/øvede
    onsdag 14:30
    Helle Schultz
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Landsbykoret
    tirsdag 19:00
    Charlotte Nielsen
    Slagelse, Stillinge Skole
  • @navn
     
    Mad for mænd
    torsdag 17:15
    Rita Madsen
    Slagelse, Stillinge Skole
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 08:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 09:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 10:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 10:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 11:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    tirsdag 14:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    tirsdag 15:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    tirsdag 16:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    tirsdag 17:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    tirsdag 17:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    tirsdag 18:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    torsdag 08:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    torsdag 09:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    torsdag 09:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    torsdag 10:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    torsdag 11:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 08:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 09:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 09:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 10:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 11:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 15:15
    Pia Sterregård
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 16:00
    Pia Sterregård
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 16:45
    Pia Sterregård
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 17:30
    Pia Sterregård
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 18:15
    Pia Sterregård
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 19:00
    Pia Sterregård
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    torsdag 16:00
    Pia Sterregård
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    torsdag 16:45
    Pia Sterregård
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 08:15
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 09:00
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 09:45
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 10:30
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 16:30
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 17:15
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 18:00
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 18:45
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 15:00
    Pia Jørgensen
    Korsør, Broskolen
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 15:45
    Pia Jørgensen
    Korsør, Broskolen
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 16:30
    Pia Jørgensen
    Korsør, Broskolen
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 11:00
    Marianne Olafsson
    Skælskør, Sano, Center for Sundhed og Træning
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 11:45
    Marianne Olafsson
    Skælskør, Sano, Center for Sundhed og Træning
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    onsdag 12:30
    Marianne Olafsson
    Skælskør, Sano, Center for Sundhed og Træning
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    torsdag 11:30
    Marianne Olafsson
    Skælskør, Sano, Center for Sundhed og Træning
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    torsdag 12:15
    Marianne Olafsson
    Skælskør, Sano, Center for Sundhed og Træning
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 12:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    mandag 17:30
    Pia Sterregård
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    NYHED - Hatha yoga
    tirsdag 16:30
    Annemarie Mikkelsen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    NYHED - Hatha yoga
    tirsdag 18:20
    Annemarie Mikkelsen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    NYHED - Restorativ yoga
    tirsdag 16:30
    Vivi Nyvang Andersen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Pensionisthold for begge køn
    torsdag 10:00
    Tove Bruun
    Slagelse, Midgård - Dagcentret
  • @navn
     
    Puls, styrke og stabilitet
    mandag 18:10
    Charlotte Beicker
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Rejseengelsk - let øvede SMÅ HOLD / INTENSIV UNDERVISNING
    tirsdag 13:45
    William Bill Bentley
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Rejseitaliensk - beg./let øvede SMÅ HOLD / INTENSIV UNDERVISNING
    tirsdag 16:55
    William Bill Bentley
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Rejseitaliensk - beg./let øvede SMÅ HOLD / INTENSIV UNDERVISNING
    onsdag 14:30
    Edlira Folman
    Korsør, Korsør Kulturhus
  • @navn
     
    Rejsespansk - beg./let øvede SMÅ HOLD / INTENSIV UNDERVISNING
    tirsdag 15:20
    William Bill Bentley
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Restorativ yoga
    tirsdag 14:30
    Vivi Nyvang Andersen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Restorativ yoga
    mandag 11:40
    Cristina Abkjer Tofft
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    mandag 09:00
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    mandag 10:50
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    mandag 14:30
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    mandag 16:20
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    tirsdag 09:00
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    tirsdag 10:50
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    tirsdag 12:40
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    tirsdag 14:40
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    tirsdag 16:30
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    tirsdag 18:20
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    onsdag 09:00
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    onsdag 10:50
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    torsdag 09:00
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    torsdag 10:50
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    torsdag 12:50
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    torsdag 14:40
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    torsdag 16:30
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    torsdag 18:20
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    fredag 09:00
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    fredag 10:50
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    tirsdag 11:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    onsdag 12:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    onsdag 15:30
    Mads Henriksen
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    mandag 12:40
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning for alle
    torsdag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning for alle
    mandag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning for alle
    tirsdag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning for alle
    onsdag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Sang, stemme- og åndedrætstræning
    mandag 08:30
    Karin Kjerumgaard
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Sang, stemme- og åndedrætstræning
    onsdag 08:30
    Karin Kjerumgaard
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Sang, stemme- og åndedrætstræning
    torsdag 08:30
    Karin Kjerumgaard
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Seniortræning for kvinder
    onsdag 09:30
    Janni Faxø Egeskov
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Slagelsekoret
    torsdag 19:00
    Bent Påske
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Styrk kroppen med varieret motion
    tirsdag 11:00
    Gitte Mechlenburg
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Tegning - Maling - Akvarel (beg./øvede)
    tirsdag 10:00
    Kirsten Kjær Jørgensen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Trim i varmtvandsbassin
    onsdag 19:30
    Lykke Østergaard
    Slagelse, Slagelse Svømmehal
  • @navn
     
    Trim i varmtvandsbassin
    onsdag 20:20
    Lykke Østergaard
    Slagelse, Slagelse Svømmehal
  • @navn
     
    Trim i varmtvandsbassin
    fredag 12:45
    Jacob H. Lund
    Slagelse, Slagelse Svømmehal
  • @navn
     
    Trim i varmtvandsbassin
    fredag 13:30
    Jacob H. Lund
    Slagelse, Slagelse Svømmehal
  • @navn
     
    TriYoga - basics
    tirsdag 16:30
    Pernille Larsen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    TriYoga - basics
    tirsdag 18:15
    Pernille Larsen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Vedligeholdelsestræning m/k
    mandag 10:10
    Tove Bruun
    Skælskør, Skælskør Bibliotek
  • @navn
     
    Yoga
    torsdag 15:45
    Gitte Mechlenburg
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Yoga
    onsdag 18:15
    Olivier Costil
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Yoga
    torsdag 17:30
    Gitte Mechlenburg
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Yoga for børn (7-10 år) og voksne
    fredag 16:30
    Gitte Mechlenburg
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Yoga for stressramte
    fredag 10:30
    Gitte Mechlenburg
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Yoga i varmt vand
    torsdag 13:00
    Birgith Laursen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Zumba
    lørdag 11:00
    Connie Dalsø Larsen
    Korsør, Korsør Kulturhus
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Bladre i program

Klik her hvis du vil bladre i programmet for efteråret 2017.