Kurser - Slagelse - Korsør - Skælskør

Slagelse - Korsør - Skælskør

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Aqua Yoga
    Start: 30.08.18
    torsdag 14:45
    Birgith Laursen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Babyførstehjælp
    Start: 06.10.18
    lørdag 10:00
    Niels Chr. G. Schollert
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Billedorganisering
    Start: 07.11.18
    onsdag 19:00
    Mie Marie Clausen
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Billedredigering, trin for trin
    Start: 26.09.18
    onsdag 19:00
    Mie Marie Clausen
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Fermentering af grøntsager
    Start: 28.10.18
    søndag 10:00
    Christina Reenberg Jensen
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Fermentering af grøntsager
    Start: 30.09.18
    søndag 10:00
    Christina Reenberg Jensen
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Førstehjælp med hjertestarter - Lær at redde liv
    Start: 29.09.18
    lørdag 09:30
    Niels Chr. G. Schollert
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Få succes med dit liv
    Start: 21.11.18
    onsdag 18:30
    Ole Larsen
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Grøn Gastronomi
    Start: 22.09.18
    lørdag 11:00
    Vinca Haugum
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Grøn Gastronomi
    Start: 13.10.18
    lørdag 11:00
    Vinca Haugum
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Grøn Gastronomi
    Start: 03.11.18
    lørdag 11:00
    Vinca Haugum
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    Start: 03.09.18
    mandag 08:00
    Gitte Nurup
    Skælskør, Yogini Huset
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    Start: 03.09.18
    mandag 10:00
    Gitte Nurup
    Skælskør, Yogini Huset
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    Start: 04.09.18
    tirsdag 11:00
    Gitte Nurup
    Skælskør, Yogini Huset
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    Start: 04.09.18
    tirsdag 19:15
    Gitte Nurup
    Skælskør, Yogini Huset
  • @navn
     
    Hatha yoga for seniorer - sommerhold
    Start: 28.05.18
    mandag 08:10
    Cristina Abkjer Tofft
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Hatha yoga for seniorer - sommerhold
    Start: 28.05.18
    mandag 09:55
    Cristina Abkjer Tofft
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Kager og desserter
    Start: 27.10.18
    lørdag 12:00
    Rita Madsen
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Lær dit kamera at kende med kreativ fotografering
    Start: 22.08.18
    onsdag 19:00
    Mie Marie Clausen
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Mindful Yoga i grønne omgivelser
    Start: 12.09.18
    onsdag 08:30
    Rikke Louise Knudsen
    Rude, Mindful Ground
  • @navn
     
    Mormormad
    Start: 06.10.18
    lørdag 12:00
    Rita Madsen
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 27.08.18
    mandag 08:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 27.08.18
    mandag 09:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 27.08.18
    mandag 10:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 27.08.18
    mandag 10:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 27.08.18
    mandag 11:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 27.08.18
    mandag 12:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 28.08.18
    tirsdag 14:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 28.08.18
    tirsdag 15:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 28.08.18
    tirsdag 16:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 28.08.18
    tirsdag 17:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 28.08.18
    tirsdag 17:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 28.08.18
    tirsdag 18:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 30.08.18
    torsdag 08:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 30.08.18
    torsdag 09:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 30.08.18
    torsdag 09:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 30.08.18
    torsdag 10:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 30.08.18
    torsdag 11:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 31.08.18
    fredag 08:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 31.08.18
    fredag 09:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 31.08.18
    fredag 09:45
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 31.08.18
    fredag 10:30
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 31.08.18
    fredag 11:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    Start: 30.08.18
    torsdag 12:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Nærvær for mor og baby
    Start: 06.09.18
    torsdag 10:00
    Gitte Nurup
    Skælskør, Yogini Huset
  • @navn
     
    Salatkursus
    Start: 02.10.18
    tirsdag 17:00
    Nanna Lynge
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Salatkursus
    Start: 18.09.18
    tirsdag 17:00
    Nanna Lynge
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Salatkursus
    Start: 22.05.18
    tirsdag 17:00
    Nanna Lynge
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Sangskriver - coaching v/Henning Vilén
    Start: 27.08.18
    mandag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Slip af med stress og smerter
    Start: 17.09.18
    mandag 18:30
    Ole Larsen
    Slagelse, Slagelse Bibliotek
  • @navn
     
    Sursyltning
    Start: 28.10.18
    søndag 10:00
    Kirsten Kildegaard Rasmussen
    Skælskør, Skælskør Skole
  • @navn
     
    Sødsyltning
    Start: 30.09.18
    søndag 10:00
    Kirsten Kildegaard Rasmussen
    Skælskør, Skælskør Skole
  • @navn
     
    Yoga - sommerhold
    Start: 31.05.18
    torsdag 17:30
    Gitte Mechlenburg
    Slagelse, Østre Skole
 

Er startet

  • @navn
     
    Bel Canto Koret
    onsdag 19:15
    Stig Junge
    Slagelse, Antvorskov Skole
  • @navn
     
    Bevægelsestræning for mænd - sommerhold
    onsdag 08:30
    Nils Pico Andersen
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  •  
     
    El-guitar og akustisk guitar
    tirsdag 12:30
    Hans Jacob Christensen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Harmonika - accordeon - klaver
    tirsdag 16:30
    Peter Thomsen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Hatha yoga for seniorer - sommerhold
    torsdag 09:55
    Cristina Abkjer Tofft
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Klaver
    mandag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Lungekoret
    tirsdag 13:00
    Henning Vilén
    Korsør, Aktivitetscenter Teglværksparken
  • @navn
     
    Mindfulness med blid yoga
    onsdag 16:30
    Lene Belling
    Korsør, Lene Belling
  • @navn
     
    Mindfulness med Qi Gong
    onsdag 10:30
    Lene Belling
    Korsør, Lene Belling
  • @navn
     
    Mindfulness og blid yoga mod stress - sommehold
    mandag 09:30
    Vivi Nyvang Andersen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 15:00
    Pia Jørgensen
    Korsør, Broskolen
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 15:45
    Pia Jørgensen
    Korsør, Broskolen
  • @navn
     
    Motion i varmt vand
    fredag 16:30
    Pia Jørgensen
    Korsør, Broskolen
  • @navn
     
    Motion i varmt vand - sommerhold
    mandag 09:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand - sommerhold
    mandag 10:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand - sommerhold
    tirsdag 16:15
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand - sommerhold
    tirsdag 17:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand - sommerhold
    onsdag 08:15
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand - sommerhold
    onsdag 10:30
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand - sommerhold
    onsdag 18:00
    Tove Bruun
    Slagelse, Studio Ann
  • @navn
     
    Motion i varmt vand - sommerhold
    onsdag 11:00
    Marianne Olafsson
    Skælskør, Sano, Center for Sundhed og Træning
  • @navn
     
    Motion i varmt vand - sommerhold
    onsdag 11:45
    Marianne Olafsson
    Skælskør, Sano, Center for Sundhed og Træning
  • @navn
     
    Restorativ yoga - sommerhold
    tirsdag 14:30
    Vivi Nyvang Andersen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Restorativ yoga - sommerhold
    tirsdag 16:30
    Vivi Nyvang Andersen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    RestorativYoga - sommerhold
    mandag 17:00
    Rikke Louise Knudsen
    Skælskør, Eggeslevmagle Skole
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning - sommerhold
    tirsdag 09:00
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning - sommerhold
    tirsdag 10:50
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning - sommerhold
    tirsdag 14:40
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning - sommerhold
    tirsdag 16:30
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning - sommerhold
    tirsdag 18:20
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning - sommerhold
    torsdag 09:00
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning - sommerhold
    torsdag 10:50
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning - sommerhold
    torsdag 12:50
    Hanne Sømark
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning - sommerhold
    onsdag 15:30
    Mads Henriksen
    Slagelse, Fabrikken - Center for sundhed
  • @navn
     
    Ryg- og vedligeholdelsestræning m/k
    tirsdag 11:00
    Jeanette Christensen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning for alle
    torsdag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning for alle
    onsdag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning for alle
    mandag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning for alle
    tirsdag 15:00
    Henning Vilén
    Slagelse, Henning Vilén
  • @navn
     
    Sang-, stemme- og åndedrætstræning
    onsdag 08:30
    Karin Kjerumgaard
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Sang-, stemme- og åndedrætstræning
    mandag 08:30
    Karin Kjerumgaard
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Sang-, stemme- og åndedrætstræning
    torsdag 08:30
    Karin Kjerumgaard
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Trim i varmtvandsbassin
    onsdag 19:30
    Lykke Østergaard
    Slagelse, Slagelse Svømmehal
  • @navn
     
    Trim i varmtvandsbassin
    onsdag 20:20
    Lykke Østergaard
    Slagelse, Slagelse Svømmehal
  • @navn
     
    Trim i varmtvandsbassin
    fredag 12:45
    Jacob H. Lund
    Slagelse, Slagelse Svømmehal
  • @navn
     
    Trim i varmtvandsbassin
    fredag 13:30
    Jacob H. Lund
    Slagelse, Slagelse Svømmehal
  • @navn
     
    TriYoga - basics / level 1 - sommerhold
    tirsdag 16:30
    Pernille Larsen
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Træning i naturen
    onsdag 09:30
    Vinca Haugum
    Slagelse, Frederikshøj
  • @navn
     
    Yoga
    torsdag 15:45
    Gitte Mechlenburg
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Yoga
    torsdag 17:30
    Gitte Mechlenburg
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Yoga for alle - sommerhold
    fredag 09:00
    Gitte Mechlenburg
    Slagelse, Østre Skole
  • @navn
     
    Zumba
    lørdag 11:00
    Connie Dalsø Larsen
    Korsør, Korsør Kulturhus
  • @navn
     
    Zumba
    torsdag 16:00
    Connie Dalsø Larsen
    Korsør, Korsør Kulturhus
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Bladre i program

Klik her hvis du vil bladre i programmet for foråret 2018.